OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Řím - inspirace na cesty

Tento titul je SKLADEM připraven k odeslání.

Název:Řím - inspirace na cesty
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Lingea
Rok vydání:2015
ISBN:978-80-7508-053-0
Anotace:Rčení „Všechny cesty vedou do Říma“ není jen řečnickým obratem. Ve starověku se opravdu všechny silnice rozbíhaly paprskovitě z hlavního města Římské říše. Řím neboli Věčné město byl považován za caput mundi – hlavní město světa. Vládl říši, která se rozkládala od Galie a Španělska na západě až po Egypt a Malou Asii na východě.

Nové vydání populárního průvodce vás opět zavede do tohoto hlavního města světa. Nejenže byl Řím uměleckou mekkou v době renesance a posvátným cílem bohatých cestovatelů na jejich „Grand Tour“ v 19. století, ale především si zachoval kosmopolitní vliv coby centrum křesťanství a sídlo římskokatolické církve.

Polohou i atmosférou má město blíž k bezstarostnému jihu než k rušnému severu Itálie. Přesto však Řím není městem stagnace. Za 27 století své existence byl svědkem vzestupu a pádu různých říší, příchodů a odchodů papežů a císařů, rozkvětu a slábnutí uměleckých směrů. Jako moderní evropské velkoměsto však neusíná na vavřínech, aktivně plní roli moderního politického a obchodního centra, ale přitom se snaží zachovat své jedinečné kulturní dědictví.
Záznam vložen:08. 06. 2017
Poslední aktualizace:24. 06. 2017