OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Švýcarsko - inspirace na cesty

Tento titul je SKLADEM připraven k odeslání.

Název:Švýcarsko - inspirace na cesty
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Lingea
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7508-262-6
Anotace:Pokud jste do země nepřijeli pouze kvůli návštěvě švýcarských měst jako například Bern, Lausanne, Basilej, Ženeva či Curych, pak pravděpodobně strávíte hodně času venku na čerstvém horském vzduchu. Možností aktivního odpočinku nejen ve světoznámých horských střediscích je nepřeberně: horolezectví, turistika, lyžování, windsurfing, tenis, golf, plavání, jachting, vodní lyžování či rybaření. Anebo se jen tak vydejte na procházku přírodou po stezkách a chodníčcích značených žlutými šipkami.

Můžete zamířit také za nákupy nebo za ochutnávkami místních specialit. Ve Švýcarsku se všude velmi dobře najíte. Velký počet vynikajících restaurací nabízí zejména Ženeva a její okolí. Velmi oblíbeným pokrmem je sýr v nejrůznějších podobách, třeba jako raclette nebo fondue. Některé regiony jsou známy také vinařskou tradicí.

V průvodci najdete tipy na výlety po celé zemi. Naše doporučení zahrnují z turistického hlediska ta nejdůležitější a nejzajímavější místa – a měla by vám pomoci při plánování itineráře. Nedoporučujeme však návštěvu Švýcarska pojmout v příliš svižném tempu. A nezapomínejte – místa, která na mapě vypadají blízko sebe, mohou být ve skutečnosti poměrně vzdálená. Švýcarsko je země alpských velikánů, proto budete někdy přejíždět z jednoho místa do druhého přes vysoké horské hřebeny po klikatých silničkách plných serpentin, jež cestu notně prodlouží. Na závěr nutno podotknout, že Švýcarsko je jednou z nejdražších zemí na světě a je třeba s tím počítat opravdu všude.
Záznam vložen:08. 06. 2017
Poslední aktualizace:24. 06. 2017