OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Aktuální otázky sociálního podnikání v České republice

Název:Aktuální otázky sociálního podnikání v České republice
Autor:Dořičáková, Pastrňák
Nakladatel:Fakulta sociálních studií OU
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7464-969-1
Anotace:Tato monografie se věnuje aktuálním otázkám sociálního podnikání v České republice. Cílem předkládané publikace je odpovědět na otázku: Jaký je teoretický rámec sociálního podnikání a možnosti praktické realizace sociálního podnikání v České republice? V současné době se nacházíme ve fázi, kdy sociální podnikání není v České republice legislativně ukotveno. Absence legislativy vede k tomu, že není zřejmé, kdo je sociální podnikatel a jaké podmínky musí naplňovat. Tato odborná publikace vymezuje sociální ekonomiku a aktuální otázky sociálního podnikání v současné době v souladu s principy sociálního podniku. Je přesným návodem pro začínající sociální podnikatele, aby se ve velké spleti právních úprav snadněji zorientovali a již před zahájením zvážili, zda tímto netradičním stylem podnikání chtějí směřovat. Publikace vymezuje vhodné právní formy sociálního podnikání, definuje povinnosti podnikatele, charakterizuje pracovní poměr a zaměstnávání osob se zdravotním postižením jako jednu z cílových skupin osob se znevýhodněním. Seznamuje čtenáře s prostupným zaměstnáváním, návrhem legislativy, financováním sociálního podniku a společensky odpovědným zadáváním veřejných zakázek. V poslední kapitole uvádí statistické údaje, které byly v souvislosti se sociálním podnikáním realizovány.
Záznam vložen:18. 01. 2018
Poslední aktualizace:21. 04. 2018