OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Environmentální devastace a sociální destrukce

Název:Environmentální devastace a sociální destrukce
Autor:Suša, Sťahel
Nakladatel:Filosofia
Rok vydání:2016
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7007-452-7
Anotace:Cílem knihy je identifikovat hlavní aspekty environmentální devastace a sociální destrukce a načrtnout možnosti jejich reflexe a východisek z těchto procesů. Publikace ukazuje, že 20. století bylo pro vývoj lidstva v mnohém přelomové. Bylo stoletím bezprecedentního rozvoje i destrukce, prudkého růstu lidské populace, její životní úrovně, ale i stoletím obrovského rozsahu masového vraždění, vykořisťování a devastace životního prostředí. Globalizace mnohé tyto procesy od konce 20. století ještě více urychlila a znásobila jejich dopady na celoplanetární sociální a životní prostředí. Zatímco většina analýz řeší sociální a ekologické otázky izolovaně, tato kniha originálním způsobem vysvětluje vzájemnou podmíněnost a provázanost procesů sociální destrukce a environmentální devastace. Je výsledkem spolupráce dvou významných autorů z České republiky a Slovenska.
Záznam vložen:11. 12. 2017
Poslední aktualizace:21. 04. 2018
Fotografie: Environmentální devastace a sociální destrukce
social hub