OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

UZAVŘENÍ PRODEJNY 22. prosince 2017-10. ledna 2018
Z důvodu dovolené a inventury bude Univerzitní knihkupectví v době od 22. prosince 2017 - 10. ledna 2017 UZAVŘENO. Veškeré objednávky přijaté od 21. prosince 2017 budou vyřízeny až po tomto datu. Poslední odeslání dobírkových či uhrazených objednávek před tímto datem, proběhne 21. prosince 2017.

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Hnízda pěvců České republiky

Tento titul je SKLADEM připraven k odeslání.

Název:Hnízda pěvců České republiky
Autor:Formánek
Nakladatel:Academia
Rok vydání:2017
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-200-2688-0
Anotace:V posledních letech došlo ke značným změnám v naší krajině. Krajina, která dříve oplývala krásou a bohatou přírodou, se stala jen výrobním prostředkem. Je třeba si uvědomit, že tím se dnešní člověk ochudil o celou řadu prožitků. Ty tam jsou doby, kdy na jaře byla naše příroda oživována zpěvem skřivanů, čiřikáním koroptví, kvílivým hlasem čejek, večerním koncertem žab, spoustou denních i soumračných motýlů. Stinnou stránkou současné doby je i značná neznalost ptáků u široké veřejnosti, v kontrastu s velkým počtem mladých lidí, studentů, zajímajících se o ornitologii. Myslím, že zpěvní ptáci žijící v naší zemi si plně zaslouží naši pozornost, zvláště pak i jejich hnízda, která jsou často nemalým uměleckým dílem. Je sice pravda, že většina drobnějších pěvců dovede svá hnízda velmi dobře ukrýt před zraky zvědavců a škůdců, pokud se však podaří člověku takový poklad objevit, s obdivem se na chvíli pozastaví nad krásnou podívanou do hnízda s úhlednou kotlinkou často plnou barevných vajíček. Třídění jednotlivých druhů podle místa výskytu, které by usnadňovalo určení druhu, není možné, protože ve většině případů se mohou jednotlivé druhy vyskytovat i v několika typech prostředí. Cílem tohoto atlasu ptačích hnízd je vzbudit širší zájem o naše pěvce nejen u mladé generace, ale i u všech lidí, kteří rádi chodí do přírody.
Záznam vložen:13. 09. 2017
Poslední aktualizace:24. 11. 2017