OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Od 24. 7. 2017 dochází ke změnám platebních podmínek a doručování zásilek při nákupu přes e-shop Univerzitního knihkupectví. Je nově zavedena možnost platby předem nebo zaslání na dobírku. Bližší informace naleznete ZDE.

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Imunohematológia a transfúzna medicína

Tento titul je SKLADEM připraven k odeslání.

Název:Imunohematológia a transfúzna medicína
Autor:Fábryová
Nakladatel:Grada
Rok vydání:2012
Původní cena:333,- Kč
ISBN:978-80-247-4391-2
Anotace:Publikace vychází ve slovenštině. Hlavním důvodem k jejímu napsání byl fakt, že za posledních 20 let ve slovenské odborné literatuře nevyšla monografie zaměřená na imunohematologii a transfuziologii. Tento deficit se projevoval hlavně v denní lékařské praxi a ve studiu na vysokých školách se zdravotnickým zaměřením. Kniha má kromě úvodu o historii, současnosti a budoucnosti transfuziologie na Slovensku dvě části. První je věnována imunohematologii -od základních pojmů, přes charakteristiku jednotlivých systémů krevních skupin, jejich biologickou funkci až po autoimunitně podmíněné anemie a hemolytickou chorobu novorozenců. Je zařazena také praktická část - přehled nejdůležitějších imunohematologických testů. Druhá část se skládá z kapitol o dárcovství krve, o přípravě a vyšetření transfuzních léků, o racionální hemoterapii a transfuzních reakcích. Věnuje se také některým speciálním problémům, jako jsou masivní transfuze, periferní kmenové buňky a umělé náhrady nosičů kyslíku, a také důležitým problémům, jako je hemovigilance a některé etické otázky oboru. Kniha je koncipovaná jako odborná učebnice, slouží v první řadě studentům medicíny a zdravotnických škol, lékařům jiných oborů (kromě hematologie a transfuziologie) a transfuzním komisím v nemocnicích. Text doplňují tabulky, schémata, legislativní dokumentace, statistický přehled o dárcovství a spotřebě transfuzních léků ve Slovenské republice a barevná příloha.
Záznam vložen:01. 09. 2014
Poslední aktualizace:23. 08. 2017