OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Jak pěstovat a zpracovat bylinky české zahrádky

Tento titul je SKLADEM připraven k odeslání.

Název:Jak pěstovat a zpracovat bylinky české zahrádky
Autor:Rubášová
Nakladatel:CPress
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-264-1517-6
Anotace:Vše, co potřebujete vědět o bylinkách a jejich zpracování. Zahradních i volně rostoucích.

Jejich popisy, léčivé či chuťové vlastnosti, požadavky potřebné k růstu. Kdo chce mít své vlastní bylinky po ruce a má balkon, zahrádku, či alespoň vhodné místo v bytě, pak se zde dozví, jak a v čem je pěstovat. A to jak klasické „kuchyňské“ bylinky, tak i léčivky vhodné pro přípravu přírodních léčiv. Bylinkám volně rostoucím se autorka věnuje v části řazené podle jednotlivých měsíců, podle období, kdy jsou vhodné ke sběru.

V knize naleznete velké množství receptů na čaje, tinktury, sirupy, kloktadla, bylinkové oleje, octy, medy, ochucené soli, cukry, vína, kandované květy, koupele, obklady, pleťové masky, masážní oleje, masti, krémy. Ale také sušenky, saláty, pesta, šťávy, zmrzliny, hořčice, špenáty, ba i postřiky proti škůdcům.

Milovníci upravených zahrad si také mohou podle návodu postavit provoněnou bylinkovou spirálu.
Záznam vložen:20. 06. 2017
Poslední aktualizace:22. 09. 2017
Fotografie: Jak pěstovat a zpracovat bylinky české zahrádky
google+