OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Madrid - inspirace na cesty

Tento titul je SKLADEM připraven k odeslání.

Název:Madrid - inspirace na cesty
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Lingea
Rok vydání:2013
Původní cena:179,- Kč
ISBN:978-80-87471-99-9
Anotace:Průvodce po Madridu vás nejprve seznámí s historií jednoho z nejmladších evropských hlavních měst a poté vám jej představí v celé jeho kráse. Díky přehledu všech madridských zajímavostí vám neunikne žádná důležitá městská památka.

S naším průvodcem se můžete vydat na nákupy do vyhlášených obchodních domů, ochutnat tradiční španělskou kuchyni a užívat si divokého nočního života. Najdete v něm také mnoho praktických informací týkajících se ubytování, přípravy na cestu nebo řešení problematických situací. Součástí publikace je několik map Madridu a okolí.

Madrid kdysi býval pouhým farmářským městečkem ležícím uprostřed vyprahlých plání Kastilie. Roku 1561 jej však král Filip II. prohlásil sídlem španělského dvora a od tohoto momentu se město neustále rozrůstalo. Přestože je Madrid jedním z nejmladších evropských hlavních měst, postupem času zastínil všechna daleko starobylejší španělská města, včetně Sevilly a Valencie, a dnes je politickým a ekonomickým motorem Španělska. Snad jen Barcelona se mu může svým významem rovnat.
Záznam vložen:08. 06. 2017
Poslední aktualizace:22. 10. 2017