OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Parémie národů slovanských VIII

Tento titul je SKLADEM připraven k odeslání.

Název:Parémie národů slovanských VIII
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7464-905-9
Anotace:Parémie národů slovanských VIII představuje výstup z mezinárodního setkání jazykovědců a badatelů slovanských jazyků, které pořádá katedra slavistiky FF OU ve dvouletých cyklech. Kolektivní monografie obsahuje celkem 32 příspěvků v pěti slovanských jazycích (češtině, polštině, ruštině, slovenštině a bulharštině). V jednotlivých textech se autoři věnují mj. otázkám typologie a funkcí parémií, historii sběratelství parémií, překladu parémií, výskytu parémií v komunikaci, stylech a žánrech, lexikálnímu složení a struktuře, popř. obraznosti a znakovosti parémií.

Abstract:

Paremias of Slavic Nations VIII represents the result of an international meeting of linguists and scholars of Slavic languages, organized by the Department of Slavonic Studies at University of Ostrava in two-year cycles. Publication contains a total of 32 texts in five Slavic languages (Czech, Polish, Russian, Slovakian and Bulgarian). In the texts the authors analyse e.g. typology and functions of paremias, history of collecting paremias, translation paremias, occurrence of paremias in communication, styles and genres, lexical composition and structure of paremias, or imagery and symbolism of paremias.
Typ:sborník
Záznam vložen:04. 09. 2017