OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

UZAVŘENÍ PRODEJNY 22. prosince 2017-10. ledna 2018
Z důvodu dovolené a inventury bude Univerzitní knihkupectví v době od 22. prosince 2017 - 10. ledna 2017 UZAVŘENO. Veškeré objednávky přijaté od 21. prosince 2017 budou vyřízeny až po tomto datu. Poslední odeslání dobírkových či uhrazených objednávek před tímto datem, proběhne 21. prosince 2017.

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Zboží je SKLADEM připraven k odeslání.

Název:Ruská a polská literární esejistika konce 19. a počátku 20. stol. v komp. pojetí
Autor:Vorel a kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7464-944-8
Anotace:Cílem kolektivní monografie je prezentace a komparativní zkoumání literární esejistiky významných představitelů ruské a polské literatury konce 19. a počátku 20. století a seznámení odborné veřejnosti prostřednictvím analýz a překladů vybraných textů s dominantami ruského a polského esteticko-filozofického myšlení tohoto období. Pozornost bude věnována esteticko-filozofickým koncepcím následujích autorů: V. Brjusov, F. Sologub, A. Bělyj, N. Berďajev, Z. Przesmycki „Miriam“, S. Przybyszewski, B. Schulz aj.). Důraz bude, vedle hledání paralel v esteticko-filozofických koncepcích těchto tvůrčích osobností, kladen i na dílčí proměny jejich estetiky. Bude sledována evoluce názorů zmíněných tvůrčích osobností na moderní umění od obhajoby čistých uměleckých hodnot ke snahám o překonání ryze dekadentních postojů směrem k integrálnějšímu - teurgickému uchopování problematiky.

Abstact:

The aim of the collective monograph is comparative researching and presentation of essay writing of significant representatives of Russian and Polish symbolism and familiarizing the experts with dominants of Russian and Polish aesthetic thinking at the turn of 19th and 20th century, through analyses and translations of particular texts. The monograph focuses mainly on aesthetic philosophical concepts of the following authors: V. Bryusov, F. Sologub, A. Bely, N. Berdyaev, Z. Przesmycki „Miriam“, S. Przybyszewski, B. Schulz and others. We not only show the parallels of aesthetic philosophical concepts of theses significant authors, but we also present partial changes in their aesthetics. We trace the evolution of opinions on modern art, ranging from defence of pure artistic values, to efforts to overcome purely decadent approaches, thus heading for more integral - teurgic understanding of the issue.
Záznam vložen:28. 11. 2017
Poslední aktualizace:15. 12. 2017
Fotografie: Ruská a polská literární esejistika konce 19. a počátku 20. stol. v komp. pojetí
social hub