OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Od 24. 7. 2017 dochází ke změnám platebních podmínek a doručování zásilek při nákupu přes e-shop Univerzitního knihkupectví. Je nově zavedena možnost platby předem nebo zaslání na dobírku. Bližší informace naleznete ZDE.

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Slovinsko - inspirace na cesty

Tento titul je SKLADEM připraven k odeslání.

Název:Slovinsko - inspirace na cesty
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Lingea
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7508-286-2
Anotace:Slovinsko je sice malá, přesto neuvěřitelně rozmanitá země. Z hlavního města Lublaně se i do nejzapadlejšího koutu země dostanete ani ne za dvě hodiny. Pokud necestujete autem, můžete se prakticky kamkoli vydat autobusem. Jste-li ve Slovinsku poprvé, začněte v Lublani, poté zamiřte do hor a k jezerům na severozápadě a odtud do kouzelných městeček na jihozápadním pobřeží. Na severozápadě jsou hlavními taháky Julské Alpy, národní park Triglav a řeka Soča. Jihozápad nabízí turistům pláže, jak z Itálie vystřižené přístavy Koper a Piran, letovisko Portorož, tajemná krasová území či slavný hřebčín v Lipici. Najdete tu i spousty krásných míst, která jsou v zahraničí prakticky neznámá – kláštery a hrady nebo celou řadu lázní. Rovinatý severovýchod je krajem historických barokních perel Mariboru, Ptuje a Celje, mnoha termálních lázní či vinic, protkaných vinařskými stezkami a s řadou vinných sklípků.

Díky čisté panenské přírodě je Slovinsko vysloveným rájem pro milovníky pěší turistiky a adrenalinových sportů. Kamkoli zamíříte, všude můžete očekávat perfektně zařízená rekreační zařízení a sportoviště. Národní park Triglav je protkaný sítí perfektně značených turistických stezek. Díky tradičním a k přírodě šetrným metodám obhospodařování se i dnes můžete ve slovinské přírodě setkat s celou řadou původních živočišných druhů – s medvědem brtníkem, vlky, divočáky, jeleny, kamzíky a rysy. V zimních měsících bývají v Julských Alpách výborné sněhové podmínky, v létě jsou tyto hory snad ještě krásnější. Koupání v průzračných vodách Bledského a Bohinjského jezera či projížďka v loďce po jejich hladině budou zážitkem, na který jen tak nezapomenete. Nedaleká řeka Soča nabízí řadu sportovních aktivit, od raftingu, jízdy na kajaku a kánoi či hydrospeedu až po canyoning a muškaření. Ve Slovinsku je v provozu i několik kvalitních golfových hřišť.
Záznam vložen:08. 06. 2017
Poslední aktualizace:23. 08. 2017