OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Třetí vlna v kognitivně-behaviorální terapii

Název:Třetí vlna v kognitivně-behaviorální terapii
Autor:Šlepecký, Praško, Kotianová, Vyskočilová
Nakladatel:Portál
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-262-1340-6
Anotace:Kniha přibližuje nové přístupy, které vznikly v kognitivně-behaviorální terapii (KBT) v posledních desetiletích a bývají označovány jako třetí vlna v KBT. Ty se více zaměřují na analýzu hluboce zakořeněných vzorců uvažování a chování, jež vznikly u jedinců, kteří byli v raném dětství vystaveni škodlivému působení a u nichž v důsledku toho vznikly obtížně měnitelné způsoby uvažování a chování. Třetí vlna s sebou přinesla širokou integraci s jinými psychoterapeutickými směry, jako je gestaltterapie, existenciální psychoterapie, interpersonální psychoterapie, ego-psychologie, systemická terapie, buddhistické a jógové strategie a přístupy rodinné či narativní terapie. Její předností je navíc vysoká terapeutická efektivita ověřená klinickými studiemi.
Podrobně jsou popsány terapie zaměřená na schémata Jeffreyho E. Younga, Hayesova terapie pomocí přijetí a závazku, dialekticko-behaviorální terapie Marshy M. Linehanové a na všímavosti založená KBT. V každé kapitole jsou představena základní východiska daného směru, používané léčebné strategie, ukázky terapie a cvičení. Cílem knihy je inspirovat nejen KBT terapeuty, ale i terapeuty jiných směrů a rozšířit styl jejich práce.
Záznam vložen:13. 02. 2018
Poslední aktualizace:20. 02. 2018
Fotografie: Třetí vlna v kognitivně-behaviorální terapii
social hub