OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie

Název:Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie
Autor:Véle
Nakladatel:Triton
Rok vydání:2012
ISBN:978-80-7387-608-1
Anotace:Předkládaná příručka pojednává o vyšetřování pohybových funkcí a terapii poruch pohybového chování. Autor vychází z vlastních praktických zkušeností získaných při klinickém vyšetřování osob postižených pohybovými poruchami i z literárních údajů osobně ověřených praxí.

Publikace představuje zásady, z nichž je třeba při klinickém fyzikálním vyšetřování a terapii pohybových poruch vycházet. Má-li terapeut úspěšně zasáhnout a napravit poruchu pohybového chování, je zapotřebí vyšetření mnoha parametrů. Úkolem terapeuta není vyšetřovat pouze poruchu pohybové mechaniky, způsobenou patologickou změnou struktury, ale především poruchu funkce celé pohybové soustavy. Při vyšetřování je nezbytný kineziologický a celostní úhel pohledu, který zahrnuje jak běžně používaný fyzikálně-mechanický lokální přístup, jenž se zaměřuje na fyzikální strukturu organismu a mechaniku pohybu v místě poruchy, tak i psychologický úhel pohledu zaměřený na hodnocení pohybové funkce i charakteru osobnosti a jeho vliv na pohybové chování, které může samo poruchu motoriky zavinit.

Současná sedavá společnost postrádá přirozený pohyb, jenž je nezbytný pro udržení zdraví. Jeho nedostatek je nahrazován sportovními aktivitami, které se často stávají zdrojem poruch. Nejen z tohoto důvodu bude potřeba odborných pracovníků v rehabilitaci a fyzioterapii nadále stoupat.
Záznam vložen:12. 02. 2018
Poslední aktualizace:20. 02. 2018
Fotografie: Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie
social hub