Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

České lidové pohádky 2 - Kouzelné pohádky I

Název:České lidové pohádky 2 - Kouzelné pohádky I
Autor:Otčenášek /ed./
Nakladatel:Vyšehrad
Rok vydání:2019
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7601-244-8
Anotace:Nová komentovaná edice lidových pohádek přináší v devíti svazcích ucelený přehled všech českých (ve smyslu územním i jazykovém) pohádek. Podává tak důležitou informaci o jednom z aspektů života našich předků a zároveň lépe osvětluje vnímání a přijímání pohádkových motivů v současném mediálním světě. Jednotlivé pohádkové texty jsou určeny čtenářům jak laickým, tak odborným, jimž kromě samotných textů pohádek poslouží také odborné komentáře a poznámky. Druhý svazek plánované edice, která se snaží splatit dluh, jejž česká folkloristika vůči veřejnosti má, je věnován kouzelné pohádce. Následovat bude druhý díl kouzelných pohádek, dále svazek s pohádkami legendárními, novelistickými a žertovnými. PhDr. Jaroslav Otčenášek, Ph.D., je pracovníkem Oddělení historické etnologie Etnologického ústavu AV ČR. Přednáší na Katedře jihoslovanských a balkanistických studií Filosofické fakulty UK v Praze a na Katedře bohemistiky UJEP v Ústí nad Labem.
Záznam vložen:11. 02. 2020
Poslední aktualizace:28. 11. 2020