Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Čeští cestovatelé - Známé i neznámé příběhy dobordružných výprav

Název:Čeští cestovatelé - Známé i neznámé příběhy dobordružných výprav
Autor:Jůzlová, Fixl
Nakladatel:Mladá fronta
Rok vydání:2018
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-204-4956-6
EAN:9788020449566
Anotace:Češi nejsou národem proslulých mořeplavců, ani jim nepatřily rozsáhlé kolonie. Přesto v našich dějinách nalezneme spoustu pozoruhodných lidí, kteří se nebáli vypravit do neznáma v dobách, kdy cestování nebylo zdaleka tak snadné jako dnes. Ať už se ve středověku jednalo o diplomatická poselstva nebo později o misionáře, vědce a výzkumníky. Pro mnohé se výpravy do cizích krajů staly celoživotní vášní. Vydejte se spolu s odvážnými českými cestovateli na dobrodružné výpravy do všech koutů světa. Dozvíte se, kdo vytvořil první pořádnou mapu Amazonky a kdo objevil prameny řek Eufratu a Tigridu, seznámíte se s objevitelem největšího leknínu na světě či s lovcem ptakopysků. A to není zdaleka vše, s dalšími cestovateli navštívíte indiány, beduíny, a dokonce i lidojedy.
Záznam vložen:14. 11. 2018
Poslední aktualizace:14. 12. 2019