Činnosti k rozvíjení přírodovědné gramotnosti v předškolním vzdělávání

Název:Činnosti k rozvíjení přírodovědné gramotnosti v předškolním vzdělávání
Autor:Jančaříková
Nakladatel:Raabe
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7496-327-8
Anotace:Publikace z ediční řady Komplexní metodiky pro předškolní vzdělávání přistupuje k problematice s vědomím, že učitelé v mateřských školách obvykle nemají přírodovědné vzdělání. Zohledňuje vývojová specifika předškolních dětí, např. skutečnost, že vnímají neverbální komunikaci často více než komunikaci verbální.

V první části knihy jsou stručně představeny speciální cíle přírodovědného vzdělávání, didaktické zásady přírodovědného vzdělávání této věkové skupiny a doporučené prostředky. Pozornost je věnována čtyřem oblastem vytyčeným týmem odborníků, který v roce 2015 pracoval na minimetodice přírodovědné gramotnosti S dětmi za přírodou (NÚV, 2015), konkrétně: osvojování si přírodovědného jazyka, podpoře zájmu zkoumat okolní svět, rozvíjení pozitivního vztahu k přírodě a učení hrou a prožitkem.

V druhé polovině knihy jsou zařazeny ověřené aktivity, které přírodovědnou gramotnost rozvíjejí a které učitelkám v mateřských školách poskytnou dostatek inspirace.
Záznam vložen:25. 10. 2017
Poslední aktualizace:18. 02. 2019
Fotografie: Činnosti k rozvíjení přírodovědné gramotnosti v předškolním vzdělávání