Činnosti se zvířaty v předškolním vzdělávání

Název:Činnosti se zvířaty v předškolním vzdělávání
Autor:Jančaříková, Havlová
Nakladatel:Raabe
Rok vydání:2014
ISBN:978-80-7496-166-3
Anotace:Publikace Činnosti se zvířaty se zabývá problematikou využití a zapojení vybraných druhů zvířat v předškolním vzdělávání. První část knihy je zaměřena na teorii – terminologii, obecnou charakteristiku interakce se zvířaty a zařazení aktivit v rámci legislativy. V druhé části autorky seznamují čtenáře s praxí, se zkušenostmi a příklady dobré praxe, věnují pozornost kritériím výběru vhodného druhu zvířete a jeho potřebám, popisují konkrétní vzdělávací činnosti a uvádí rady, jak se vyvarovat možných rizik v rámci kontaktu s živými tvory.
Kniha pojímá vzdělávání za pomoci zvířat komplexně s uceleným přehledem v oblasti teoretické i praktické. Nabízí učitelkám v mateřských školách a dalším odborníkům či rodičům možnosti, jakým způsobem zapojit zvířata do vzdělávání, a tím zkvalitnit prostředí, ve kterém dítě vyrůstá a využít pozitivního vlivu živých tvorů na rozvoj osobnosti dítěte předškolního věku. Kniha volně navazuje na publikace Environmentální činnosti v předškolním vzdělávání a Činnosti venku a v přírodě v předškolním vzdělávání.
Záznam vložen:25. 01. 2016
Poslední aktualizace:18. 02. 2019
Fotografie: Činnosti se zvířaty v předškolním vzdělávání