Člověk a výchova

Nakladatel:OFTIS
Rok vydání:2008
ISBN:978-80-900745-4-5
Anotace:Hlavním tématem publikace je humanizace školy a výchovy. Humání škola je dobrem pro žáka, učitele i rodiče i cestou k morálnímu a duchovnímu ozdravění společnosti. Jakkoliv je to dosud ideál, od něhož je současná škola značně vzdálena, může se lidský svět školy, jak autor ukazuje, stát cílem dosažitelným, a to navzdory bariérám, které tomuto dosud brání.

Výchozích osm kapitol první části je věnováno humanizaci školy a výchovy, druhá část (šest kapitol) spisu se zabývá školou, učitelem a jeho způsobilostí, třetí pak (čtyři kapitoly) jazykovým vzděláním v humání škole. Kniha je určena pedagogické veřejnosti, především učitelům a studentům učitelství, ale též dalším zájemcům o otázky výchovy a vzdělanosti. Publikace je sestavena z teoretických pojednání i populárnějších úvah, a to s ohledem na rozdílné zaměření a nároky čtenářů. Jako studijní literatura poslouží při studiu filosofie výchovy a dalších pedagogických disciplín.

Záznam vložen:20. 09. 2013
Poslední aktualizace:18. 09. 2020