Říkanky pro upevnění hlásek R, Ř

Rok vydání:2015
ISBN:978-80-262-0916-4
EAN:9788026209164
Anotace:Poslední publikace z cyklu logopedických textů Jitky Tučkové určených převážně dětem, které mají v řeči větší obtíže než pouze výslovnostní. Obsahuje ilustrované básničky, které slouží k upevnění vývojově nejtěžších hlásek R a Ř v různých pozicích ve slově. Básničky respektují vývoj řeči a jsou sestaveny tak, že neobsahují další obtížné hlásky, především sykavky.
Text říkanek doprovázejí obrázky ilustrující děj a svou jednoduchostí vycházejí ze specifických požadavků cílové skupiny. Dítě říká, případně ukazuje, co vidí. Obrázky lze využít jako inspiraci k tvoření dalších vět, což je fáze, která bývá předstupněm automatizace hlásek, tedy užívání hlásek ve spontánním projevu. Knihu ocení kliničtí i školští logopedi, učitelky a učitelé mateřských, základních a speciálních škol i rodiče.
Typ:pracovní sešit
Záznam vložen:16. 10. 2015