Říkej si a hraj

Nakladatel:Portál
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-262-1176-1
Anotace:Metodická příručka pro rodiče, logopedy a učitelky v MŠ. Rodičům dětí předškolního věku pomůže odhalit výslovnostní potíže a předcházet jim, a to jak rodičům dětí bezproblémových, tak těm s dispozicemi k rozvoji závažnějších vad výslovnosti. Při pochybnostech rodičů, zda je jejich dítě v řeči opožděné nebo má ve výslovnosti problémy, mohou rodiče krok za krokem zhodnotit výslovnost dítěte a buď v rámci prevence využít artikulační cvičení k rozvoji řeči, anebo s pomocí logopeda procvičovat problematické hlásky.
Učitelkám v MŠ poskytne cenný metodicko-praktický materiál, logopedům materiál, který mohou nabízet svým klientům a doplnit jej svými odbornými instrukcemi.
Cvičení jsou prováděna formou hry a napodobování přírodních zvuků nebo zvuků, s nimiž se dítě setkává v běžném životě, s metodickými instrukcemi pro rodiče. Artikulační cvičení doprovázejí názorné ilustrace nastavení mluvidel a motivační tematické obrázky k rozvoji konkrétní hlásky.
Záznam vložen:25. 04. 2017
Poslední aktualizace:21. 05. 2019