Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Šlechticův žid, žid šlechticem

Název:Šlechticův žid, žid šlechticem
Podtitul:Židovské elity a židovská šlechta v novověku a moderní době
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2015
Vazba:vázaná
Původní cena:300,- Kč
ISBN:978-80-7464-730-7
Anotace:Publikace se věnuje problematice židovské elity a židovské šlechty v habsburské monarchii s důrazem na české země. Autoři jednotlivých kapitol pojednávají především o ekonomických, společenských a kulturních vztazích židovského obyvatelstva s nežidovskou vrchností, analyzují možnosti jejich ekonomického i společenského vzestupu, nobilitací, rodinné strategie, míru účasti na veřejném životě apod. Představují nejvýznamnější židovské rodiny a jejich historii až do doby druhé světové války.

Abstract:
The publication is focused on jewish elites and jewish nobility in Habsburg monarchy, especially in the Czech Lands. Authors analyze particularly economic, social and cultural relationship of jewish population and old non-jewish nobility, possibilities of their economic and social increase, family strategies and their involvement in public life. They also present the most important jewish families and their history till 1945.
Záznam vložen:24. 03. 2021
Poslední aktualizace:16. 05. 2021