Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

A na mě nikdo nemá čas

Název:A na mě nikdo nemá čas
Podtitul:Jak se cítí a jak to vidí sourozenci lidí (nejen) s autismem
Autor:Bittmannová Lenka, Bittmann Julius
Nakladatel:Pasparta
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-88163-60-2
Anotace:Cílem publikace je podpořit rodiče dětí s nějakým hendikepem ve výchově jejich sourozenců a pomoci sourozencům těchto dětí pochopit a tolerovat své bratry a sestry. Rodinný život s dítětem např. s poruchou autistické­ho spektra je velmi náročný, na jejich zdravé sourozence jsou často kladeny abnormální požadavky, a to ze strany rodičů i společnosti. Kniha se zabývá problematikou sdělení diagnózy sou­ro­zencům, seznámení se specifiky, vy­světlení rozdílů apod., dále se věnuje otázce postavení rodiče ve vztahu ke svým dětem, rozdělení pozornosti a řešení každodenních náročných životních situací. Velká část knihy je věnována zkušenostem a pocitům sourozenců dětí s autismem, ale i s jinou diagnózou.

Poznatky autorů jsou opřené o dlouholeté zkušenosti z práce s dětmi a dospělými s poruchou autistického spektra a jejich rodinami. Součástí publikace jsou konkrétní příklady z praxe a doporučované intervence.
Záznam vložen:30. 04. 2021
Poslední aktualizace:06. 12. 2021
Fotografie: A na mě nikdo nemá čas A na mě nikdo nemá čas

Poslední kus je rezervován.