OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

ABC intonace a sluchové analýzy

Název:ABC intonace a sluchové analýzy
Autor:Zenkl
Nakladatel:Bärenreiter
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-86385-38-9
Anotace:Po dvou úspěšných didaktických příručkách ABC (ABC hudební nauky, první vydání 1976 a ABC hudebních forem, první vydání 1984) završil Luděk Zenkl (1926–2012) tuto řadu další neocenitelnou pomůckou, tentokrát zaměřenou na praktické dovednosti studentů hudby a hudebníků. Právě vydaná třetí část ABC intonace a sluchové analýzy je plná hudebních ukázek a v 10 kapitolách se zaměřuje na rozvoj sluchových a intonačních dovedností, přičemž procvičuje mj. tóniny, intervaly, akordy, stupnice i rytmus.
Publikace je skvěle využitelná při výuce na všech typech a úrovních hudebních škol (od ZUŠ přes konzervatoře až po hudební akademie) i pro soukromé studium. Učebnice navazuje na dosavadní českou i zahraniční literaturu svého oboru, přičemž ale postupuje zcela osobitě a progresivně.
Záznam vložen:27. 10. 2017
Poslední aktualizace:20. 05. 2018
Fotografie: ABC intonace a sluchové analýzy
social hub