Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Agrarismus und Agrareliten in Ostmitteleuropa

Název:Agrarismus und Agrareliten in Ostmitteleuropa
Autor:Kubů Eduard, Lorenz Torsten, Müller Uwe
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2013
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7464-251-7
Anotace:Publikace analyzuje sociální, hospodářský a kulturní vývoj venkovské společnosti středovýchodní Evropy s regionálním důrazem na české země a Československo v  19. a 20. století na pozadí její konfrontace s industrializací, urbanizací a vývojem občanské společnosti.
Pozornost se proto zaměřuje jak na rolníky a ambiciózní střední zemědělce, tak i na formování moderních agrárních elit jako politického a stavovského zástupce zemských regionů a jejich ideologie – agrarismu.

Annotation:

Diesses Buch untersucht die soziale, wirtschaftliche und kulturelle Entwicklung der ländlichen Gesellschaft Ostmitteleuropas – mit einem regionalen Schwerpunkt in den böhmischen Ländern und der Tschechoslowakei – im 19. und 20. Jahrhundert vor dem Hintergrund ihrer Konfontation mit Industrialisierung, Urbanisierung und der Entwicklung der bürgerlichen Gesellschaft. Die Aufmerksamkeit richtet sich daher auf die Bauern und die aufstrebenden mittleren Landwirte sowie die Formierung der modernen Agrareliten als politische und berufsständische Vertreter der ländlichen Regionen und ihre Ideologie – den Agrarismus.
Záznam vložen:21. 08. 2013
Poslední aktualizace:28. 11. 2020