Agrese a agresivita v předškolním a mladším školním věku

Název:Agrese a agresivita v předškolním a mladším školním věku
Autor:Svoboda
Nakladatel:Portál
Rok vydání:2014
ISBN:978-80-262-0603-3
EAN:9788026206033
Anotace:Cílem knihy je předat čtenáři podstatné a výzkumy získané informace o současných dětech, a to v souvislosti s řešením situací, které běžně nastávají. Obecně jsou stížnosti na zvyšující se dětskou agresivitu. Ta opravdu existuje, vždy ale jako důsledek, není příčinou sama o sobě. Text pomáhá čtenáři pochopit, co je příčinou agresivity u dětí, a navrhuje možné postupy řešení. Také upozorňuje na zásadní výchovné chyby, kterých se dopouštějí současní rodiče – hlavně pod tlakem výchovných mýtů, které konzumní společnost propaguje. Veškerá teoretická pojednání jsou doplněna kazuistikami a jejich řešením, díky čemuž je problém nahlížen v širších souvislostech.
Kniha je určena především vyučujícím v MŠ a v prvních dvou třídách školy ZŠ. Kniha osloví také rodiče a vychovatele dětí věkové skupiny předškolních dětí a dětí těsně po zahájení školní docházky.
Záznam vložen:05. 05. 2014
Poslední aktualizace:18. 02. 2019
Fotografie: Agrese a agresivita v předškolním a mladším školním věku