Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Aktuální otázky sociálního podnikání v České republice

Název:Aktuální otázky sociálního podnikání v České republice
Autor:Dořičáková Šárka, Pastrňák René
Nakladatel:Fakulta sociálních studií OU
Rok vydání:2017
Původní cena:200,- Kč
ISBN:978-80-7464-969-1
Anotace:Tato monografie se věnuje aktuálním otázkám sociálního podnikání v České republice. Cílem předkládané publikace je odpovědět na otázku: Jaký je teoretický rámec sociálního podnikání a možnosti praktické realizace sociálního podnikání v České republice? V současné době se nacházíme ve fázi, kdy sociální podnikání není v České republice legislativně ukotveno. Absence legislativy vede k tomu, že není zřejmé, kdo je sociální podnikatel a jaké podmínky musí naplňovat. Tato odborná publikace vymezuje sociální ekonomiku a aktuální otázky sociálního podnikání v současné době v souladu s principy sociálního podniku. Je přesným návodem pro začínající sociální podnikatele, aby se ve velké spleti právních úprav snadněji zorientovali a již před zahájením zvážili, zda tímto netradičním stylem podnikání chtějí směřovat. Publikace vymezuje vhodné právní formy sociálního podnikání, definuje povinnosti podnikatele, charakterizuje pracovní poměr a zaměstnávání osob se zdravotním postižením jako jednu z cílových skupin osob se znevýhodněním. Seznamuje čtenáře s prostupným zaměstnáváním, návrhem legislativy, financováním sociálního podniku a společensky odpovědným zadáváním veřejných zakázek. V poslední kapitole uvádí statistické údaje, které byly v souvislosti se sociálním podnikáním realizovány.
Záznam vložen:18. 01. 2018
Poslední aktualizace:08. 12. 2021