Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Akupunktura mýty a realita

Název:Akupunktura mýty a realita
Autor:Heřt, Hnízdil, Klener
Nakladatel:Galén
Rok vydání:2002
ISBN:80-7262-167-X
Anotace:Analýza akupunktury z pera autorů Jiřího Heřta, Jana Hnízdila a Pavla Klenera je dílem v naší i evropské literatuře ojedinělým. V době nekritického rozmachu alternativních metod včetně akupunktury a na druhé straně stále větších rozpaků ze strany vědecké medicíny autoři srozumitelně vysvětlují principy, problémy a rizika akupunktury a dokazují, že současná akupunktura má tři zcela odchylné formy. Orientální, tradiční akupunktura je založena na mylné, mystické teorii, je jen málo účinná a podle názoru autorů do moderní medicíny nepatří. Nové, módní léčitelské varianty, Vollovu elektroakupunkturu a mikrosystémové varianty autoři vyvracejí a ostře odsuzují jako neúčinné, pseudovědecké a šarlatánské. Přimlouvají se naproti tomu za rozvoj moderní, západní a u nás zatím téměř neznámé podoby akupunktury, založené na vědecké, reflexní teorii. Tato moderní akupunktura, zbavená magie, by se měla stát řádnou součástí dnešní medicíny a měla by být široce využívána jako rutinní a účinná terapie.
Záznam vložen:27. 08. 2013
Poslední aktualizace:12. 12. 2019