Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Akutní stavy v geriatrii

Název:Akutní stavy v geriatrii
Autor:Matějovská Kubešová
Nakladatel:Galén
Rok vydání:2009
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7262-620-5
Anotace:Akutní stavy v geriatrii jsou odbornou příručkou pro lékaře i nelékařský zdravotnický personál aktivně vykonávající geriatrickou medicínu, postgraduální učebnicí, ale také publikací, která zdůrazňuje význam adekvátního řešení akutních situací u seniorů s ohledem na jejich další prognózu ve smyslu zachování soběstačnosti a schopnosti vrátit se do vlastního prostředí a za důstojných podmínek tam i setrvat.

Na celkem 232 stranách je v 18 kapitolách s bohatou obrazovou dokumentací podán přehled o specifických rysech jednotlivých akutních stavů: neodkladné resuscitace, šokových stavů, kardiologických, respiračních a hematologických komplikací, dále kritických stavů gastroenterologických, metabolických a endokrinních. Podrobně je popsáno, jak se tyto stavy u seniorů řeší. Náležitá pozornost je věnována i gerontoanesteziologii a gerontotraumatologii, ale také široké problematice akutních neurologicko-psychiatrických příhod ve starším věku. Nechybějí ani témata nepříliš často zdůrazňovaná, jako jsou intoxikace, postižení z poruch termoregulace a akutní onkologické komplikace u starších nemocných.
Záznam vložen:06. 12. 2011
Poslední aktualizace:29. 11. 2021
Fotografie: Akutní stavy v geriatrii Akutní stavy v geriatrii Akutní stavy v geriatrii Akutní stavy v geriatrii Akutní stavy v geriatrii