Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Alzheimer - Dejte jim lásku a štěstí

Název:Alzheimer - Dejte jim lásku a štěstí
Autor:Brackey
Nakladatel:Triton
Rok vydání:2019
ISBN:978-80-7553-633-4
Anotace:Alzheimerova choroba je v populaci velmi rozšířená. Přesto zůstává pro většinu z nás opředena nejen tajemstvím, ale často i mýty a falešnými představami. Tato kniha vnáší světlo do tohoto neznáma a nenásilnou a srozumitelnou formou nás uvádí do světa osob trpících demencí. Na konkrétních příkladech ze života autorka ukazuje, že nemocný člověk zůstává lidskou bytostí, se svými smutky, náladami, osobitým smyslem pro humor a zejména právem na život. Ačkoli toto onemocnění oloupí postiženého o krátkodobou paměť, neubírá mu schopnost vnímat přítomný okamžik a radovat se z něj – autorka nabízí nepřeberné množství rad a nápadů, jak pro nemocné vytvořit okamžiky radosti, které v nich zanechají pocit štěstí.

Kniha je neocenitelným pomocníkem pro všechny, kteří pečují o osoby postižené demencí v domácím prostředí nebo pečovatelském zařízení. Péče o nemocné je náročná jak po stránce fyzické a psychické, tak i časové a hmotné. Pečující najdou v knize návrhy, jak se vypořádat s obtížnými rozhodnutími a jak čelit situacím a problémům, jimž jsou dennodenně vystaveni, a přitom zachovat pacientovu lidskou důstojnost.
Záznam vložen:11. 09. 2019
Poslední aktualizace:01. 12. 2021
Fotografie: Alzheimer - Dejte jim lásku a štěstí Alzheimer - Dejte jim lásku a štěstí Alzheimer - Dejte jim lásku a štěstí Alzheimer - Dejte jim lásku a štěstí Alzheimer - Dejte jim lásku a štěstí