OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Area Slavica 2

Název:Area Slavica 2
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-7599-008-2
Anotace:Publikace Area Slavica 2 obsahuje 18 dílčích kapitol vzniklých na základě příspěvků z konference konané na OU v r. 2017, které se zúčastnili čeští i zahraniční slavisté. Dílčí texty se vztahují k jednomu ústřednímu tématu – Slovanské jazyky ve světle termínu. Jde o druhou publikaci v ediční řadě s názvem Area Slavica. Pokračuje se v ní řešením problematiky lingvonymie (v současné jazykové politice) obdobně, jak tomu bylo už ve svazku prvním (Area Slavica 1, 2016). Hlavní pozornost je však tentokrát věnována tvorbě originální slovanské jazykovědné terminologie nebo pravidlům přejímání cizího (neslovanského, anglického) pojmosloví do jednotlivých slovanských jazyků.

Abstract:

The next publication in line, entitled Area Slavica, is the outcome of the second conference of the same name which took place at the University of Ostrava, attended by more than two dozen Czech and foreign Slavists. This publication contains a total of 18 partial contributions related to a single central theme – Slavic Languages in the Light of the Term, a topic that was chosen for several reasons.
Typ:sborník
Záznam vložen:07. 09. 2018