Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Bakalářská a diplomová práce. Od zadání po obhajobu

Název:Bakalářská a diplomová práce. Od zadání po obhajobu
Autor:Kapounová Jana, Kapoun Pavel
Nakladatel:Grada
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-271-0079-8
Anotace:Usnadněte si nelehký úkol, kterým je napsání bakalářské nebo diplomové práce! Vytvořit dobrou vysokoškolskou kvalifikační práci není snadné; je třeba dodržet stanovená pravidla, kterých není málo. Kniha vás přehlednou a návodnou formou provede tímto náročným procesem.

Z hlediska formálních úprav nejsou až tak velké rozdíly mezi prací bakalářskou, diplomovou a disertační: všechny patří pod souhrnné označení vysokoškolská kvalifikační práce. Liší se však obsahem: „bakalářka“ je prací badatelskou, „diplomka“ prací výzkumnou a „disertačka“ prací vědeckou. Badatelská i vědeckovýzkumná práce je činností tvůrčí, ale přesto, jako u každého řemesla, platí určité zvyklosti, pravidla a normy. Publikace nabízí systematicky zpracovaný návod, jak projít jednotlivými úskalími tvorby odborného textu – na co se zaměřit, čemu se vyhnout a jak dát práci požadovanou formu. Podrobně se věnuje informačním zdrojům práce, zpracování bibliografických odkazů, sazbě a formátování textu, ale i prezentaci práce při obhajobě.
Průvodce psaním vysokoškolské kvalifikační práce je určen především studentům, které čeká zdolání tohoto významného mezníku v jejich studiu. Ocení ho však i ti, kdo potřebují napsat jiný odborný text, ať už jde o ročníkové nebo seminární práce, nebo případně i odborné články nebo knižní publikace.
Záznam vložen:22. 03. 2017
Poslední aktualizace:08. 12. 2021
Fotografie: Bakalářská a diplomová práce. Od zadání po obhajobu Bakalářská a diplomová práce. Od zadání po obhajobu Bakalářská a diplomová práce. Od zadání po obhajobu Bakalářská a diplomová práce. Od zadání po obhajobu