Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Bez trestů a odměn

Název:Bez trestů a odměn
Autor:Solterová
Nakladatel:Triton
Rok vydání:2019
ISBN:978-80-7553-723-2
Anotace:Dnešní rodičovství prochází revoluční proměnou. Ač naše doba samu sebe často prezentuje jako epochu krize nebo dokonce zániku rodinného života, Aletha Solterová přináší opačné, mnohem optimističtější poselství: Vztahy mezi partnery i mezi rodiči a dětmi v sobě skrývají jedinečný potenciál osobní a společenské obnovy. Je důležité pochopit, co je podstatou lásky a rodinných vztahů, začít to podle svých možností na-plňovat a přitom si všímat nejen dětí, nýbrž i sebe samých.

Současná generace rodičů je privilegovaná v tom, že má poprvé v historii pro úspěšnou výchovu k dispozici nejen svou intuici, ale také informace z výzkumů přesvědčivě dokazujících, co je pro utváření osobnosti člověka podpůrné a posilující, a co naopak znevýhodňující. Lze proto otevřeně hovořit i o tom, jak velké ohrožení představují škodlivé stereotypy, nezhojená zranění a rigidní vnitřní obrany. Mezigenerační přenos tak už nemusí být vnímán jako břemeno, nýbrž jako významná možná vnitřní posila.
Záznam vložen:19. 02. 2020
Poslední aktualizace:29. 11. 2021