Bezstarostné roky? Kroky a krůčky předškolním věkem

Název:Bezstarostné roky? Kroky a krůčky předškolním věkem
Autor:Kucharská, Švancarová
Nakladatel:Klett
Rok vydání:2004
Vazba:brožovaná+volnélisty
ISBN:80-7183-291-X
Anotace:Nová publikace z oblasti poradenství pro rodiče je věnována rodičům, ale i prarodičům, vychovatelům a učitelům pečujícím o děti předškolního věku nebo prvňáky. Obsahuje psaný text a přílohu barevných pracovních listů s rozmanitými úkoly. Seznamuje s vývojem dítěte příslušného věku v oblasti fyzické, psychické i sociální. Zdůrazňuje důležité podmínky pro úspěšný vstup do školy – zralost dítěte, ale i rozmanité a podnětné rodinné prostředí a přiměřenou péči a výchovu. Zabývá se také otázkou docházky do mateřské školy a rizikem specifických poruch učení. Cennou součástí knihy jsou náměty ke hrám, kterými může rodič přispět ke zdárnému rozvoji dětských schopností a dovedností potřebných k úspěšnému zvládnutí počátků školní docházky. V neposlední řadě kniha nabízí rodičům a jejich dětem šanci trávit společně čas při hrách a tvůrčí činnosti.
Záznam vložen:29. 10. 2008
Poslední aktualizace:17. 02. 2019