OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Biografický slovník Slezska a severní Moravy - supplementum č.4

Název:Biografický slovník Slezska a severní Moravy - supplementum č.4
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-7599-003-7
Anotace:Kolektivní dílo odborníků z různých vědeckých oborů, vydané Filozofickou fakultou Ostravské univerzity, přináší biogramy zachycující osudy osobností spjatých s vymezenou oblastí svým původem či působením. Jde o slovník připravovaný tzv. holandskou metodou, který zahrnuje významné osobnosti ze všech oblastí společenského dění. Vzhledem ke specifickému charakteru regionu zahrnuje slovník i reprezentanty minorit (německá, polská, židovská).

Abstract:

Published by the Faculty of Arts at the University of Ostrava and written by experts from various scientific fields, the lexicon features biogrammes depicting the lives of significant personalities who had ties to the region through their origin or activities. The lexicon was compiled on the basis of the Dutch method to include profiles of significant personalities from all areas of social life. With the regard to the specifics of the region, the lexicon also includes representatives of ethnic minorities (German, Polish, Jewish).
Záznam vložen:30. 08. 2018
Poslední aktualizace:26. 09. 2018