Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Biografika Marylin Monroe

Název:Biografika Marylin Monroe
Autor:Greenwoodová Katie
Nakladatel:CPress
Rok vydání:2020
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-264-3176-3
Anotace:Většina lidí zná Marilyn Monroe (1926–1962) jako ikonu Hollywoodu a jednu z nejslavnějších hereček této planety. S postavou nezapomenutelné blondýnky se však pojí spousta zajímavých faktů, které vám její osud a životní cestu představí ve zcela novém světle. Věděli jste například, že během svého nedlouhého života vystřídala až 43 různých bydlišť? Že v Koreji zpívala před publikem čítajícím 100 000 vojáků? Že byla vášnivou čtenářkou a v době své smrti měla rozečtenou kultovní knihu Jako zabít ptáčka od Harper Lee? Nebo že se vzepřela tlaku hollywoodských studií a založila si vlastní produkční společnost, díky níž se stala první ženou filmového průmyslu, která vlastnila majoritní podíl takto velké firmy? Titul Biografika: Marilyn vám zprostředkuje neotřelý, avšak komplexní a srozumitelný pohled na život, dílo i odkaz nezaměnitelné hvězdy stříbrného plátna a dá vám pomocí bohaté grafiky nahlédnout do jejího osobního i pracovního světa.
Záznam vložen:31. 08. 2020
Poslední aktualizace:29. 11. 2021