Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Bylinářství svaté Hildegardy z Bindenu

Název:Bylinářství svaté Hildegardy z Bindenu
Autor:Pukownik
Nakladatel:Fontána
Rok vydání:2019
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7336-974-3
Anotace:Učení svaté Hildegardy z Bingenu je dnes stejně aktuální jako před 1000 lety. K nejdůležitějším léčebným prostředkům patří i správná výživa – a také způsob, jakým je tělu dodávána strava.
Základem léčitelské nauky svaté Hildegardy je špalda, fenykl a dále koření – galgán, mateřídouška a bertrám. Člověk může získat a udržet si zdraví na základě duchovního postoje k sobě samému, ke svému okolí a ke Stvořiteli a také pomocí správné míry (discretio). Důležitá je také očista těla a ducha pomocí léčebného půstu, pouštění žilou a baňkování, meditace, modlitby a relaxace.
O autorovi: Peter Pukownik, narozen v roce 1939, je léčitel, fyzioterapeut, masér a autor knih. Má akreditaci také na provádění léčebných koupelí. Od roku 1971 provozuje ve Franském lese vlastní praxi a publikoval již několik knih o léčivých bylinách, léčení pomocí pijavic a především o léčitelské nauce svaté Hildegardy z Bingenu. Od roku 1974 se učil u pátera Willigise Jägera. Kniha je shrnutím podstaty jeho třicetileté praxe.
Záznam vložen:04. 09. 2019
Poslední aktualizace:10. 12. 2019