Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Bylinky pro děti a maminky 2

Název:Bylinky pro děti a maminky 2
Autor:Staňková-Kröhnová
Nakladatel:Grada
Rok vydání:2019
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-247-2606-9
Anotace:V herbáři druhé knihy úspěšné autorky najdou čtenáři "nejobyčejnější" léčivé plevely, ale i méně známé bylinky, obiloviny, zeleninu a ovoce, které lze u nás sbírat a pěstovat. Publikace se zaměřuje na využití rostlin v domácím jídelníčku a při léčení nemocí v těhotenství, v době kojení a pro děti. Kapitoly o léčení těla i duše pomocí bylin a aromaterapie vyplynuly z osobních autorčiných zkušeností, důležité jsou rovněž i texty o ženských tématech. Na své si přijdou i tátové, kteří nechtějí být odstrčeni, neboť také rádi vaří a plnohodnotně se starají o své děti.

Kniha je výjimečná svým čistě autorským zpracováním - autorka všechny rostliny sama pěstuje, sbírá, kreslí, fotografuje a připravuje z nich léčivé přípravky, které zkouší na sobě a svých třech dětech. Inspirací jsou jí lidové tradice - odjakživa znaly babky kořenářky bylinu na každou nemoc, pomáhaly a radily ženám, jak s pomocí bylinek zvládat neduhy své i svých blízkých. Dnešní maminky a tatínkové v knize objeví pozapomenuté, ale po generace předávané moudré rady našich předků, zdravé recepty a nápady na využití rostlin při tvoření s dětmi.
Záznam vložen:29. 08. 2019
Poslední aktualizace:12. 12. 2019