Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Černošská feministická literární kritika

Název:Černošská feministická literární kritika
Podtitul:Výbor z teoretických statí afroamerických kritiček
Autor:Kovalová Karla /ed./
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2014
Číslo spisu:296
Původní cena:335,- Kč
ISBN:978-80-7464-500-6
Anotace:Publikace volně navazuje na antologii angloamerické feministické literární teorie (Ženská literární tradice a hledání identit, ed. Libora Oates-Indruchová, SLON 2007) a seznamuje čtenáře s klíčovými texty (a autorkami) černošské feministické literární kritiky, která se od počátku 70. let 20. století stala součástí americké literární vědy. Antologie se zabývá především obdobím počátku a rozkvětu afroamerické feministické literární kritiky, tedy obdobím od roku 1974 do roku 1990, a nabízí chronologický průřez oblastí afroamerické feministické literární kritiky a jejích teoretických přístupů, které ovlivnily současný kritický pohled na literaturu.

The reader is a sequel to Ženská literární tradice a hledání identit [Women’s literary tradition and the search for identity] (Prague: SLON, 2007). It contains translations of key texts of black feminist literary criticism, a field that has emerged in American scholarship since 1970s. The reader traces black feminist literary criticism’s development from its inception to the period of its highest production, i.e., from 1974 to 1990, offering an overview of black feminist theoretical insights that have influenced the ways in which we view and approach literature.
Typ:spis
Záznam vložen:19. 12. 2014
Poslední aktualizace:08. 12. 2021
Fotografie: Černošská feministická literární kritika Černošská feministická literární kritika Černošská feministická literární kritika