Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Changes of Central Europe since the Middle of 18th Century to Present

Název:Changes of Central Europe since the Middle of 18th Century to Present
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2012
ISBN:978-80-7464-034-6
Anotace:Tato publikace je sborníkem prací přednesených na druhé mezinárodní doktorské konferenci s názvem “Changes in Central Europe since the Middle of the 18th Century to Present”, pořádané Katedrou historie Filozofické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě dne 25. května 2011.
Účastníky konference byli doktorandi ze zemí Visegrádské čtyřky (České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska) a Rakouska.
Příspěvky účastníků se zabývají historií židovské a křesťanské komunity, dějinami umění, migrací a integračními procesy, vytvářením národních identit a dalšími, dosud ne tak známými aspekty politického vývoje střední Evropy ve 20. století.

Annotation:

The publication isbased on contibutions presented during the second international doctoral conference “Changes in Central Europe since the Middle of the18th Century to Present”, organized by the Department of  History at the Faculty of Arts of  the University of Ostrava in Ostrava on the 25th May 2011.
Conference participants were PhD students from the countries of Visegrad (the Czech Republic, Slovakia, Poland and Hungary) and Austria. Contributions of theparticipants involved in the history of Jewish and Christian community, history of art, migration and integration processes, the development of nationalidentities, and others, yet not so familiar aspects of political development in Central Europe in the 20th century.
Typ:sborník
Záznam vložen:23. 08. 2012
Poslední aktualizace:28. 11. 2020
Fotografie: Changes of Central Europe since the Middle of 18th Century to Present