Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Církevní diskurz v širším společensko-historickém kontextu českého Těšínska

Název:Církevní diskurz v širším společensko-historickém kontextu českého Těšínska
Autor:Muryc Jiří
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2012
Původní cena:100,- Kč
ISBN:978-80-7464-192-3
EAN:9788074641923
Anotace:Publikace reflektuje aktuální podobu jazykové situace a církevního diskurzu, tedy jazykový a sociálně-historický rámec komunikace v církvích na českém Těšínsku. Autoři se věnovali především studiu historického vývoje Římskokatolické církve a Slezské církve evangelické augsburského vyznání a prohloubení aktuální problematiky týkající se jazykových kontaktů realizovaných v různých typech komunikačních situací v obou církvích, jež v náboženském životě obyvatel sledovaného subregionu sehrály významnou roli. Uvedené pojetí jazykové situace a diskurzu zohledňuje vybrané aspekty tří základních rovin zkoumané problematiky – historické, jazykové a sociolingvistické.

The publication reflects the current language situation and the state of religious discourse, i.e. the linguistic and sociohistorical framework for communication in the churches in the Czech part of the Těšín region. The authors focus mainly on the analysis of the historical development of the Roman Cath¬olic Church and the Silesian Church of the Evangelical Augsburg Confession with the aim to offer a deeper insight into the current issue of language contacts realised in the various types of communication situations playing an important role in the religious life of the inhabitants of the subregion that was subject to our study. The concept of the language situation and discourse take into account certain aspects of three basic levels – historical, language and sociolinguistic.
Záznam vložen:24. 05. 2013
Poslední aktualizace:08. 12. 2021
Fotografie: Církevní diskurz v širším společensko-historickém kontextu českého Těšínska Církevní diskurz v širším společensko-historickém kontextu českého Těšínska