Co nemůžeme poznat

Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7363-904-4
EAN: 9788073639044
Anotace:Významný současný britský matematik Marcus du Sautoy nás zve na expedici k hranicím lidského poznání. Budeme při ní hledat odpověď na otázku, zda existují věci, které z principu nemůžeme nikdy poznat. Najdeme někdy nejzákladnější stavební materiál hmoty? Budeme někdy schopni odpovědět na otázku, zda je vesmír nekonečný? Budeme jednou znát všechno, nebo má naše poznání meze, které nebudeme nikdy schopni překročit? A pokud takové meze existují, jak se vyrovnáme se skutečností, že žijeme ve světě, v němž existují věci, které zůstanou navždy mimo možnosti našeho poznání? Du Sautoy na své výpravě zjišťuje, že odpovědět na tyto jednoduché otázky je velmi obtížné. Vyzbrojen matematickou erudicí se pouští do hloubkového zkoumání současného stavu řady vědeckých disciplín – od kvantové fyziky a kosmologie po neurovědu a matematickou logiku a své poznatky konzultuje s předními experty v těchto oborech. Spolu s nimi se vydáváme na expedici k nejzazším mezím moderní vědy, abychom zjistili, zda je za nimi něco, co nikdy nepoznáme.

KATEGORIE
Knihy » Odborná literatura » Přírodní vědy