Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Collective Identity in the Context of Medieval Studies

Název:Collective Identity in the Context of Medieval Studies
Autor:Antonín Malaníková Michaela a kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2016
ISBN:978-80-7464-882-3
Anotace:Kniha otevírá téma kolektivní identity v rámci českého výzkumu. Je výstupem z grantového projektu „Kolektivní identity v sociálních sítích střední Evropy“ řešeného katedrou historie a Centrem pro studium středověké společnosti a kultury (VIVARIUM) na Ostravské univerzitě.
Kniha představuje moderní přístupy ve zkoumání kolektivní identity různé společnosti. Kolektiv autorů se zaměřuje nejen na vlastní fenomén formování společného povědomí sociální skupiny, která vede ve vytvoření všeobecně sdíleného pocitu skupin sounáležitosti, ale taktéž na metody výzkumu tohoto problému, a to v rámci široké mezinárodní komparace.

The book is one of the attempts to open the theme of the collective identity in the context of Czech research. As such, it is one of the outputs of the grant project „Collective identity in the social networks of Central Europe“ resolved at the Department of History and the Centre for research of medieval society and culture (VIVARIUM) of the University of Ostrava, the aim of which is impairment of the processes and mechanisms founding identity within medieval society. The authors of the chapters focus on the methodological level of various research fields to introduce current historiographical approaches and to clarify our theoretical starting points and also try to engage new perspectives when examining known historical sources.
Záznam vložen:08. 02. 2017
Poslední aktualizace:28. 11. 2020