Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Dějiny pravěku a starověku

Název:Dějiny pravěku a starověku
Autor:Mandelová, Kunstová, Pařízková
Nakladatel:Dialog
Rok vydání:2017
Vazba:vázaná
ISBN:80-86218-57-0
Anotace:Kdo dobře nezná minulé historické události, neorientuje se správně ani v přítomnosti, tvrdí moudří lidé. Důkladnou znalost vlastních dějin - ale i dějin jiných států - považovaly všechny civilizované společnosti za nezbytnost a svoji mládež v tomto smyslu už od útlého věku vzdělávaly. Vždyť ten, kdo se z historie nepoučí, je nucen tragické události z minula prožít znovu, zdůrazňovali se zvednutým ukazovákem starověcí filozofové. A dějiny, včetně dramatického dvacátého století, jim dávají jednoznačně za pravdu, protože skutečné zmoudření lidského rodu je pořád v nedohlednu. Nejvýznamnější události se sice v rozmanitých variantách stále opakují - a přesto lidstvo putuje celá tisíciletí spíše v bludném kruhu, třebaže se na první pohled zdá, že se vývoj odehrává ve spirále a že jsme století od století poučenější a dokonalejší ... Výpravná publikace pojímá pravěk a starověk jako barevný encyklopedický film, plný atraktivních památek, osobností, vyprávění a dějů. Nevšedně čtivě, srozumitelně a dramaticky zachycuje vývoj tohoto nejdelšího a nejvýznamnějšího období světových dějin. Zalistujete-li v této nádherné knize, pocítíte, že se k vám ochotně navracejí ony vzrušující a dávno zaniklé časy ... Kniha obsahuje asi 1000 barevných obrázků, fotografií, mapek, náčrtků, grafů a časových řad. Charakteristické jsou pro ni výkladové celky, jež obsahují např. motivační obrázek, slovníček pojmů, základní údaje k zapamatování, citáty z dokumentů. To umožňuje mladým čtenářům, aby se při četbě dobře orientovali a zapamatovali si z široké nabídky případně jen základní informace nebo fakta, která je zajímají, aniž by jim přitom unikly podstatné souvislosti. Publikace poslouží dobře nejen mládeži a jejím učitelům, ale i dospělým zájemcům o historii, pokud si chtějí doplnit či osvěžit lety už zasuté vědomosti. Určeno pro 6. ročník základních škol.
Záznam vložen:25. 09. 2017
Poslední aktualizace:28. 11. 2020