Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Den hanby 1969

Název:Den hanby 1969
Autor:Povolný a kolektiv
Nakladatel:Mladá fronta
Rok vydání:2019
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-204-5497-3
EAN:9788020454973
Anotace:Výpravná obrazová publikace k 50. výročí dramatických událostí srpna 1969.
V srpnu 1968 se téměř všichni občané Československa semkli a během obsazování země pěti armádami Varšavské smlouvy kladli okupantům masivní pasivní odpor. O rok později bylo mnohé jinak.
Již od jara 1969 se Komunistická strana Československa a všechny bezpečnostní složky tehdejšího režimu důkladně připravovaly na první výročí srpnové okupace. Kolik plánovaly nasadit lidí a techniky? Jak probíhaly několikadenní střety s demonstranty? Kolik obětí a zraněných na obou stranách si vlastně vyžádaly? A jaké tresty a odměny na účastníky pouličních bojů čekaly?
Odpovědi na tyto i řadu dalších otázek přináší kolektivní monografie, kterou připravili přední odborníci na danou problematiku a jež obsahuje mnoho dosud nikdy nepublikovaných informací, dobových fotografií a dokumentů.
Záznam vložen:04. 09. 2019
Poslední aktualizace:28. 11. 2020