Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Der Ausdruck von Emotionen in gegenwärtigen deutschen Dramentexten

Název:Der Ausdruck von Emotionen in gegenwärtigen deutschen Dramentexten
Autor:Pišl Milan
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2012
Číslo spisu:275
Původní cena:180,- Kč
ISBN:978-80-7464-195-4
EAN:9788074641954
Anotace:Cílem této monografie je výzkum vyjadřování emocí v textech německého postmoderního dramatu. Na základě zvoleného korpusu byla provedena analýza, které druhy emocí, emoční postoje a situace jsou v současném dramatu vyjádřeny. Předmětem zkoumání jsou také textové a komunikační strategie, pojednávaná témata a použité jazykové prostředky. Těžiště výzkumu spočívá v analýze jazykových prostředků ve vztahu na kontextuální vyjádření emocí v dramatickém textu. Současně se bádání soustředilo na rozdílné komunikační strategie, které se podílejí a významně ovlivňují tematizování četných emočních konstelací.

Abstract:

This book deals with language means, which are used to express emotionality in current drama. It was characterized with the help of theoretical basis and secondary literature as a postmodern drama, quasi as the newest drama text form. A corpus of four dramas was set up for this purpose. The book deals with the text form structure of the drama plays described in the introductory chapters. The main part of this book represents the analysis of particular.
Typ:spis
Záznam vložen:31. 01. 2013