Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Discourse of medicine revisited

Název:Discourse of medicine revisited
Autor:Černý Miroslav
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2012
Číslo spisu:251
Původní cena:170,- Kč
ISBN:978-80-7464-037-7
Anotace:Kniha předkládá výsledky dlouhodobého projektu zaměřeného na výzkum lékařských interview. Primárním cílem projektu bylo zachycení a analýza komunikačních strategií, jimiž lékaři a pacienti dosahují empatie a důvěry. Interdisciplinárně orientovaným přístupem, založeným na jazykovém materiálu, který je obsažen v poslední edici Britského národního korpusu (2007), autor představuje jak kvantitativní, tak kvalitativní zjištění, jež potvrzují, že komunikace v lékařské ordinaci prošla významnými modifikacemi, což mělo za následek sociální redefinici původně asymetrických rolí jejích hlavních protagonistů.

The book presents results of a long-term project aimed at the inquiry into the field of medical consulting. The main goal of the project was to search for communicative strategies of doctors and patients that are capable of conveying empathy and trust. Via an interdisciplinary analysis, based on the data excerpted from the most recent edition of the British National Corpus (2007), the author brings both the quantitative and qualitative evidence that doctor–patient interaction has undergone significant modifications, resulting in a social redefinition of the asymmetrical roles of the main protagonists.
Typ:spis
Záznam vložen:24. 04. 2012