Dítě v rodičovském konfliktu

Nakladatel:Leges
Rok vydání:2019
ISBN:978-80-7502-342-1
Anotace:Rozchod rodičů je pro každé dítě velkou zátěží. Mnohem více však dítěti ubližují následné konfliktní vztahy mezi rodiči. Někteří rodiče si neuvědomují nebo nechtějí vidět, jaké stopy svým chováním zanechávají na křehké psychice dítěte, které má rádo oba své rodiče a musí žít v prostředí naplněném jejich vzájemnou nevraživostí. Tato příručka radí, jak uvedeným situacím předcházet a jak je řešit. Rozcházející se rodiče v ní najdou informace o svých rodičovských povinnostech a právech, o právech svého dítěte, o procesech, které je v souvislosti s rozchodem čekají, a profesích, s nimiž se během těchto procesů mohou setkat. Především je však přiměje zamyslet se nad svým chováním a vyvarovat se jednání, kterým své dítě poškozují. Kniha obsahuje mnoho inspirujících příkladů s dobrým i špatným koncem. Rodiče i zástupci profesí zapojených do řešení konfliktních situací mezi rodiči se zde mohou seznámit s pravidly a postupy, které výraznou měrou přispívají ke smírnému uzavření rodičovských konfliktů a vyřešení složité rodinné situace ku prospěchu dítěte. Publikace je určena především rozcházejícím se rodičům a jejich rodinám, ocení ji však i zástupci všech zúčastněných profesí, např. soudci, advokáti, pracovníci OSPOD či mediátoři.
Záznam vložen:14. 08. 2019
Poslední aktualizace:18. 09. 2020