Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Dle kuchyně pozná se hospodyně

Název:Dle kuchyně pozná se hospodyně
Autor:Skarlantová, Scheuflerová
Nakladatel:Motto
Rok vydání:2016
ISBN:978-80-267-0794-3
Anotace:Dle kuchyně pozná se hospodyně - svérázný průvodce bohatou kuchyní první Československé republiky.

Knížka plná výborných receptů prověřených řadou desetiletí, některé i stoletím, nabízí mnohem více. Prostřednictvím dobových pramenů „vychutnáte“ nejen jídla, ale i proměnu životního stylu českých domácností od doby c. k. Rakouska-Uherska přes nuzná léta první světové války až po moderní a bohatou kuchyni první Československé republiky. Vašimi průvodci na této cestě budou postavy z dobové literatury. S nimi se podíváte klíčovou dírkou do kuchyní a spižíren, zasednete k prostřenému stolu, s nimi budete někdy řešit vyhaslá kamna nebo zkaženou štědrovečerní večeři, jindy se radovat nad vydařenou bábovkou nebo voňavým punčem. V knize najdete třeba recept na huspeninu paní Blabuňkové, polévku, kterou si po flámu dával pan Štorkán či perlivý „špumante“ z povídky Ignáta Herrmanna.
Záznam vložen:12. 04. 2017
Poslední aktualizace:14. 12. 2019
Fotografie: Dle kuchyně pozná se hospodyně