Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Doba jedová 3 - Kosmetika

Název:Doba jedová 3 - Kosmetika
Autor:Malkanová
Nakladatel:Triton
Rok vydání:2014
ISBN:978-80-7387-746-0
Anotace:Olovo ve rtěnkách? 1,4-dioxan v dětských mýdlech? Uhelný dehet v šamponech? Je to vůbec možné?!

Roku 2000 Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA oznámila, že těla amerických žen obsahují vysoké hladiny ftalátů způsobujících vrozené vady a neplodnost. Podezření, že tyto látky pocházejí z kosmetických přípravků, vedlo k velmi zneklidňujícím objevům…

Kniha Doba jedová 3 popisuje složitou cestu aktivistek bojujících proti rakovině prsu a ochránkyň životního prostředí, které navštívily představitele největších mezinárodních kosmetických společností a položily jim několik nepohodlných otázek. Například:

• Proč mávají růžovou stužkou a zviditelňují se na trhu jako lídři boje proti rakovině prsu, když jejich výrobky obsahují chemické hormonální disruptory, jež mohou přispívat k rozvoji právě tohoto onemocnění?

• Proč si zvolili za cílovou skupinu ženy a muže v plodném věku a přitom používají chemické látky způsobující neplodnost a vrozené vady?

Kosmetické společnosti jim sice zavíraly dveře před nosem, mýtus o kráse se však začal bortit a toxická tajemství spolu s paradoxy kosmetického průmyslu vycházela na povrch. Kniha však přináší i dobré zprávy: přestože nadnárodní kosmetické firmy stále bojují za právo používat nebezpečné chemikálie, vědci pracují na bezpečnějších, netoxických technologiích a podnikatelé budují společnosti podporující zdraví, spravedlnost a politickou, společenskou a ekonomickou sílu jednotlivce.
Záznam vložen:07. 12. 2015
Poslední aktualizace:14. 12. 2019