Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Dokonalý soudruh Kim Čong-un

Název:Dokonalý soudruh Kim Čong-un
Autor:Fifield Anna
Nakladatel:CPress
Rok vydání:2020
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-264-3213-5
Anotace:Zkušená americká novinářka Anna Fifield předkládá jedinečný a brilantní vhled do nejbizarnějšího a nejuzavřenějšího politického režimu na světě. Při získávání informací měla možnost pracovat nejen s lidmi z bezprostředního okolí Kim Čong-una, ale také s emigranty včetně těch, kteří zastávali v systému Severní Koreje vysoké funkce. Výsledkem je dokonalý portrét Dokonalého soudruha, zasazený do širších historických souvislostí i celé komunisticko-feudální „Kimovské“ dynastie.
Víte, že Kim Čong-un uměl v osmi letech řídit nákladní auto? A při střelbě z pistole trefí žárovku na 100 metrů? (To mimochodem zvládl už ve třech letech. A nevěří tomu ani samotní Severokorejci.) Takovéto i další perly přináší občanům KLDR tamější státní propaganda, která musela i kolem nejmladšího pokračovatele vládnoucí rodiny vytvořit mýtus dokonalosti, mýtus nositele posvátné krve z hory Pektusan, jenž povede zemi v jejím boji ke světlým zítřkům. Jaký je však opravdu Kim Čong-un? Jakou ušel cestu, aby se od basketbalového fanatika stal nejmladším vládcem země, která se mu měla podle všech předpokladů brzy rozpadnout pod rukama? To je otázka, jež vyžaduje rozsáhlý rozbor a odlišení pravdy od lží a skutečnosti od legend. Zkušená americká novinářka Anna Fifield předkládá jedinečný a brilantní vhled do nejbizarnějšího a nejuzavřenějšího politického režimu na světě. Při získávání informací měla možnost pracovat nejen s lidmi z bezprostředního okolí Kim Čong-una, ale také s emigranty včetně těch, kteří zastávali v systému Severní Koreje vysoké funkce. Výsledkem je dokonalý portrét dokonalého soudruha, zasazený do širších historických souvislostí i celé komunisticko-feudální „Kimovské“ dynastie.
Záznam vložen:31. 08. 2020
Poslední aktualizace:28. 11. 2020